W jaki sposób przywrócić blask biżuterii?

Są dni, w których pragniemy poczuć się niezwykle kobieco. Wyciągamy z szafy najlepsze stylizacje, wykonujemy staranny makijaż, a włosy układamy w perfekcyjną fryzurę. Dopełnieniem tej idealnej prezencji jest oczywiście biżuteria. Niestety z czasem traci ona swój blask. Aby w takie dni jak te mogła dalej dodawać nam pewności siebie, należy przywrócić jej utracone piękno. Istnieją na to sprawdzone sposoby, jednym z nich jest wykonanie roztworu z sody oczyszczonej oraz wody w proporcji 1:1. Tak przygotowaną mieszanką, delikatnie nacieramy naszą biżuterię, a następnie opłukujemy ją w wodzie. Należy pamiętać, aby te czynności były wykonywane bardzo ostrożnie. Jeśli wywieramy zbyt mocny nacisk na ozdoby, możemy je uszkodzić. Kolejna propozycją do oczyszenie wyrobów jubilerskich jest zakup profesjonalnych preparatów. Możemy także oddać je w ręce specjalistów, którzy dotrą nawet w najmniejsze zgłębienia. 

Czy kondycja biżuterii zależy tylko od czyszczenia?

Usunięcie zbędnego osadu jest kluczowe w walce o nieskazitelny wygląd ukochanych ozdób. Jednak, aby należycie zadbać o naszą biżuterię, należy podjąć znacznie więcej kroków. Niezwykle ważne jest prawidłowe przechowywanie. W tym celu można zaopatrzyć się w organizery, które dostępne są w wielu sklepach z akcesoriami domowymi. Dzięki nim, każdy kolejny element biżuterii zyska własne miejsce w suchej i szczelnie zamkniętej przestrzeni. Umieszczając je w organizerze pamiętajmy o jednej prostej zasadzie, ozdoby nie powinny się na siebie nakładać. Kontakt metali może spowodować powstawanie rys na ich powierzchni. 

O czym pamiętać podczas czyszczenia pierścionka zaręczynowego?

Szczególnie znacząca biżuteria, taka jak obrączka ślubna, czy właśnie pierścionek zaręczynowy, zasługuje na szczególne traktowanie. Oba symbole miłości są noszone przez nas na co dzień, zostają więc nieustannie narażone na powstawanie zanieczyszczeń. Chcąc pozbyć się zabrudzeń, powinniśmy bardzo dokładnie zapoznać się z charakterystyką danych materiałów. Konkretny kamień szlachetny może zostać zniszczony przez substancję, która sprawdzi się w przypadku chociażby złota. Miejmy to na uwadze i przed przystąpieniem do czyszczenia, zróbmy szczegółowy research.