NAJDROŻSZY PIERŚCIONEK ŚWIATA

Propozycja to wspaniały moment, który przepełniony jest wieloma różnymi bodźcami. Świat zakochanych zostaje wywrócony do góry nogami przez silne emocje, nieoczekiwane wydarzenia i przewidywania dotyczące najbliższej przyszłości. Jest też… pierścionek zaręczynowy, który wywołuje u noszącego silne uczucia. Niektórzy uważają, że to tak ważne, że chcą ustanawiać nowe rekordy świata. Z drugiej strony najdroższy pierścionek na świecie może być własnością tylko jednej damy. Jak ona ma na imię?

Skąd się wziął, ile jest wart i kto jest właścicielem najdroższego pierścionka na świecie?

Do niedawna pierścionek aktorki Elizabeth Taylor miał prestiżowe wyróżnienie najdroższego pierścionka świata, tytuł, który nosiła przez wiele lat. Brylant miał wagę 33,19 karata, a pierścionek kosztował Richarda Burtona 9 milionów dolarów. Nawet gdy jej związek z facetem przechodził wzloty i upadki, aktorka często pojawiała się z klejnotem.

Ksenia Tsaritsina, narzeczona rosyjskiego potentata, otrzymała w 2017 roku pierścionek zaręczynowy z brylantem o łącznej wadze 70 karatów, bijąc poprzedni rekord. Na ten projekt Alexey Shapovalov wydał około 37 mln zł. Kamień jest ogromny, a jego blask przyciąga uwagę dużej liczby osób.

W Dubaju młoda dama pracuje jako modelka. W 2018 roku została koronowana na najpiękniejszą damę w Rosji i poślubiła Shapovalova, który był wcześniej jej chłopakiem. Przyjęcie było nie mniej ekstrawaganckie niż wesele. Panna młoda pojawiła się w przedpokoju w dwóch strojach i ośmiopiętrowym torcie, a pan młody w dwóch garniturach.

JAKI JEST NAJDROŻSZY PIERŚCIEŃ NA ŚWIECIE W NIEMATERIALNYM ZWIĄZKU?

Temat pierścionka zaręczynowego księżnej Diany pojawia się regularnie, gdy ludzie mówią o najdroższej biżuterii zaręczynowej. Pomimo tego, że obecnie jest wart tylko „skromne” 28 000 funtów, wiele osób uważa, że ​​jest bezcenny ze względu na swoją historię. Ekstrawagancka osobowość księżnej Walii, jej nieszczęsne małżeństwo i straszliwa śmierć sprawiły, że rodzina królewska utożsamiała pierścień z wieloma pamiętnymi wydarzeniami i okazjami. Palec Kate Middleton został ugryziony przez wirusa w 2010 roku. Kobieta jest uwielbiającą żoną księcia Williama, którego poślubiła w 2011 roku. W rezultacie pierścionek ma wyjątkową i dość intrygującą historię do opowiedzenia. Ma nieoficjalne wyróżnienie najdroższego pierścionka na świecie pod względem wartości sentymentalnej i jest wart miliony dolarów.