Kupujesz pierścionek zaręczynowy? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Myślisz o oświadczeniu się ukochanej osobie i potrzebujesz inspiracji na idealny pierścionek zaręczynowy? Jak znaleźć ten idealny, dostarczamy wskazówek.

Który metal jest lepszy na pierścionek zaręczynowy: srebrny czy złoty?

Tradycjonaliści zawsze będą wybierać złoto jako znak jakości i bogactwa. Polecamy pierścionek 585, choć mniejsza próbka z niższą ceną może być kusząca, to w przypadku biżuterii zaręczynowej zdecydowanie zaleca się wyższą jakość.

Czy to możliwe, że nasza wybranka nie lubi złota i woli srebro? Nie myl niechęci do żółtego złota z niechęcią do samego metalu. Pierścionki zaręczynowe z białego złota są najlepszą opcją w branży jubilerskiej, ponieważ wiele młodych dziewcząt woli srebro jako swoją ulubioną biżuterię. Oprócz białego i żółtego złota możemy również postawić na kombinację. Jeśli nasza ukochana ma skłonność do zmiany biżuterii, kolorystyka powinna jej się spodobać, bo pierścionek będzie świetnie wyglądał z każdym, co zdecyduje się założyć.
Tytan, pallad i wolfram to nowe, gorące materiały w branży jubilerskiej. Jednak jest tylko kilku jubilerów, którzy tworzą ten styl biżuterii i niewiele kobiet jest nim zainteresowanych. Wiemy, że to niezwykłe, ale jeśli twoja ukochana jest romantycznym tradycjonalistą, zdecydowanie radzimy pozostać przy złocie jako opcji. Chociaż platyna jest najdroższą opcją, większość kobiet nadal preferuje złoto.

Jaki kamień wybrać?

Opcja kamienia to wszystko, co pozostało po tym, jak zdecydowaliśmy się na metal. Coraz więcej panów wybiera kolorowe kamienie, takie jak topaz, rubin, szafir i szafir. Te rzadkie kamienie szlachetne są oszałamiające, ale pamiętaj, że kolorowy kamień ma specyficzny wygląd i może nie pasować do wszystkiego.

Diamenty pozostają najbardziej preferowaną opcją, podobnie jak zalecenia jubilerów dotyczące diamentów jako pierścionków zaręczynowych. Ten kamień to deklaracja miłości, która przetrwa bez względu na to, co nadejdzie. Najbardziej popularne są białe diamenty, które w połączeniu z żółtym lub białym złotem tworzą wykwintny i ponadczasowy wygląd.

Jeśli chodzi o najtwardszy minerał na planecie, jedynym sposobem na zarysowanie jest inny diament, który z łatwością zarysuje wszystko inne. Diament nie zostanie uszkodzony przez zużycie biżuterii. Jubilerzy zdecydowanie odradzają stosowanie kamieni półszlachetnych, takich jak turkus czy lapis lazuli, ze względu na możliwość zaszkodzenia.

Czy cyrkonia jest lepszą alternatywą dla diamentu?

Wybór pierścionka zaręczynowego z cyrkoniami to zły pomysł, nawet jeśli masz napięty budżet i nie chcesz brać kredytu, aby go kupić. Główną wadą kamieni wytworzonych przez człowieka jest to, że są postrzegane jako mniej szlachetne i wartościowe niż kamienie naturalne. Kobiety często noszą złotą biżuterię z cyrkoniami w dniu zaręczyn, ponieważ chcą poczuć się wyjątkowo. Po drugie, cyrkonie nie trzymają się tak dobrze, jak diament. Cyrkonie tracą dużo blasku już po krótkim czasie użytkowania, co widać wyraźnie. Wydają się bez życia. Ale nawet po dziesięcioleciach użytkowania diamenty zachowują swój blask i blask.

Warto również zauważyć, że dziś pierścionki zaręczynowe z brylantami można dostać za mniej niż 500 zł, więc jeśli szukasz czegoś nieco tańszego, zdecydowanie zalecamy wybór mniejszego, prawdziwego pierścionka z brylantem.