JAK NOSIĆ SYGNET?

Jak nosić biżuterię dla facetów w profesjonalnym otoczeniu? Te, które to osiągają, najczęściej mają swój własny, przemyślany i sumienny styl, w którym dodatki stanowią spójny dodatek do całościowego wyglądu. Aby jednak mądrze kupować biżuterię i nie popełniać strategicznych wpadek stylizacyjnych, trzeba najpierw zapoznać się z prawami mody. Pierścionek to jedna z męskich ozdób, które można nosić. Jaki jest najlepszy sposób noszenia sygnetu, aby poprawić swój wygląd?

KIEDY NOSIĆ SYGNAŁ – WAŻNE INFORMACJE

Celem męskiego stylu jest emanowanie godnością i pewnością siebie w osobie noszącej. Jaki jest właściwy sposób noszenia sygnetu? Świadomie. Przy zakładaniu pierścionka warto mieć na uwadze określony cel. Dzięki temu stworzysz przemyślaną stylizację, w której kryje się coś więcej niż tylko piękno.

Sygnety były kiedyś uważane za pierścienie przodków, a ich noszenie służyło podkreśleniu tożsamości i przynależności do określonej rodziny. Dziś takie pierścienie są niezwykle trudne do zdobycia. Z drugiej strony ich dziedziczenie zdarza się czasami. Ma pełne prawo do noszenia sygnetu, jeśli jest męskim członkiem rodziny, do której należy. Coraz większą popularnością cieszą się pierścionki ozdobne, np. ozdobione drogocennymi kamieniami czy pierścionki patriotyczne z godłami państwowymi. Mają też ideały, z którymi możesz się odnieść, co czyni je bardziej atrakcyjnymi.

JAK NALEŻY NOSIĆ SYGNET – ZŁOTY CZY SREBRNY?

Jeśli chodzi o biżuterię męską, niezbędna jest spójność. Sygnet należy nosić tylko w formalnym otoczeniu. Złoto będzie idealne do pięknego stroju wizytowego na oficjalne okazje, takie jak śluby. Srebro to lepszy wybór do noszenia na co dzień. Jest również bardziej przystępny cenowo. Należy pamiętać, że sygnet powinien współgrać z innymi akcesoriami, takimi jak klamra paska lub spinki do mankietów, aby nie wydawał się zbyt formalny. Kiedy są złote, dobrze jest, aby pierścionek również był złoty. W przypadku ozdób w kolorze srebrnym warto pomyśleć o zakupie sygnetu z białego złota jako ich dopełnienia. Przewyższa srebro pod względem trwałości i estetyki.

Na której ręce powinien być noszony pierścionek? Wcześniej zależało to od konkretnego regionu. W Polsce tradycyjnie noszono go na palcu serdecznym lewej ręki. W innych krajach europejskich do wskazywania tego używano małego palca prawej lub lewej ręki. Sygnety są obecnie noszone na różne sposoby, z których żaden nie jest przewidziany przez prawo. Decyzja, czy go nosić, zależy wyłącznie od osoby.