Jak dobrać kamień szlachetny do urody?

Biżuteria z kamieniami szlachetnymi od wieków pełni znaczącą rolę w życiu człowieka. Dawniej jej obecność świadczyła o wysokiej pozycji i zamożności. Dziś stosowana jest jako akcesorium mające na celu udoskonalenie stylizacji, niezależnie od majętności. Aby dodawała nam oczekiwanego blasku należy odpowiednio dobrać widniejące na niej klejnoty.

Najistotniejszym krokiem jest odnalezienie charakteryzującego nas typu urody, w odniesieniu do pór roku. Kobiety o wiosennym typie urody doskonale zaprezentują się w towarzystwie akwamarynu, bursztynów i pereł. Lato stworzy świetne połączenie z kamieniami o intensywnych barwach, przykładami są szafir i ametyst. Wdzięki jesieni podkreślają granat, czerwień i zieleń. Fantastycznym wyborem w tym przypadku okażą się rubiny, bursztyny i szmaragdy. Kobiety cieszące się zimowym typem urody mogą bez obaw sięgać po rzucającą się w oczy biżuterię z diamentami, szmaragdami, a nawet czarnym onyksem. 

Symbolika kamieni szlachetnych

W wyborze kamieni szlachetnych powinniśmy kierować się nie tylko dopasowaniem do typu urody, ale także jego symboliką. Każdy klejnot odznacza się innym, wyjątkowym znaczeniem i niesamowitymi właściwościami. Diament to symbol doskonałości, mądrości i szczerych intencji. Rubin kojarzy się z namiętnością i gorącą miłością, dlatego często zdobi pierścionki zaręczynowe.  Z kolei oliwin silne powiązany jest z pojęciem godności i sławy. Niezwykłe moce, które okażą się niezwykle pomocne dla wszystkich pracoholików drzemią w cytrynie. Osoby o kruchej psychice, które potrzebują dodania otuchy i pewności siebie powinny zdecydować się na zakup morganitu. Jak widzimy, każdy kamień dedykowany jest innemu typowi osobowości, warto wziąć to pod uwagę przy wyborze biżuterii. 

Kamienie szlachetne w pierścionkach zaręczynowych

Idealny pierścionek zaręczynowy musi zawierać kamień szlachetny. Powinien zostać dobrany do osobowości ukochanej z wielką dokładnością. Podczas tego procesu warto zapoznać się także z trwałością poszczególnych minerałów, w końcu muszą one przetrwać przez długie lata.