DO CZEGO WYKORZYSTUJE SIĘ BURSZTYN?

Bursztyn słynie z szerokiego wachlarza zastosowań, z których większość znajduje się w branży jubilerskiej. Jednak kryształy żywicy z sosny iglastej to nie jedyna rzecz, do której możemy je wykorzystać. Oprócz biżuterii opowiemy o tym, jak bursztyn jest wykorzystywany w innych aspektach naszego dzisiejszego życia.

Jakim celom niebiżuteryjnym służą bursztyny?

Jaki jest cel bursztynu? Typowe aplikacje to:

Zastosowania obejmują biżuterię i ozdoby; maści terapeutyczne; kadzidełka aromatyczne przeciw owadom; nalewki rozgrzewające; oraz produkcja farb i lakierów.

Mówi się, że noszenie bursztynowej biżuterii ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie ze względu na szerokie zastosowanie lecznicze bursztynu.

Do czego służy bursztyn w biżuterii? ’
Dzieje się tak pomimo faktu, że zastosowanie bursztynu jako kamienia dekoracyjnego w Polsce sięga tysięcy lat. Najpopularniejszym kamieniem w Polsce jest nadal bursztyn. Po co więc bursztyn w biżuterii? ’

Najczęstszą oprawą biżuterii z bursztynu jest szlachetna srebrna. Istnieje wiele powodów, dla których biżuteria bursztynowa jest ceniona, w tym jej eteryczne znaczenie estetyczne i historyczne jako artefakt zamknięty w żywicy leśnej miliony lat temu.

DO CZEGO POTRZEBUJE WSPÓŁCZESNE ZASTOSOWANIE BURSZTYNU?

Polscy projektanci biżuterii bursztynowej są w stanie wyprodukować nowe wzory dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii komputerowej. Bransoletki, kolczyki, koraliki, naszyjniki, pierścionki i wisiorki są wykonane z bursztynu.

Dopiero teraz ukryty potencjał tych zamrożonych bryłek żywicy zostaje odkryty i ujawniony w całej okazałości. Z tego powodu bursztyn bałtycki można uznać za odradzający się sam.

Mamy nadzieję, że znajdziesz ten niedoceniany skarb, który ma właściwości lecznicze! Zawsze ciekawie jest poznać kilka zastosowań bursztynu!