Czy pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna mogą być na jednym palcu?

 

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna to dwa najważniejsze elementy biżuterii. Pierwszy z nich ma zarezerwowane miejsce na serdecznym palcu prawej dłoni. Zaraz po przyjęciu oświadczyn, pojawia się tam, aby aż do dnia ślubu przypominać nam o nadchodzących zmianach w życiu. Zaraz po ceremonii pojawia się obrączka ślubna, która według tradycji obowiązującej w naszym kraju, powinna znaleźć się w tym samym miejscu. Świeżo upieczone małżonki często zostają wprawione w zakłopotanie, ponieważ nie wiedzą, czy te dwie ozdoby można nosić razem. Pojawiają się dwa rozwiązania – według jednego z nich, pierścionek zaręczynowy należy przełożyć na lewą rękę. Według drugiego, oba symbole powinny zostać w tym samym miejscu. Istnieją nawet modułowe pierścionki, które tworzą razem spójną całość. 

Kiedy kupić obrączki ślubne?

Planowanie ślubu i wesela to bardzo intensywny okres w życiu zakochanych. Para ma do załatwienia mnóstwo spraw, w dość ograniczonym przedziale czasowym. Wybór obrączek  często w tym całym galimatiasie jest niesłusznie bagatelizowany. To ogromny błąd, ponieważ symbole małżeństwa należy zakupić z odpowiednim wyprzedzeniem. 3 miesiące przed terminem ceremonii uznaje się za minimalny czas oczekiwania. W końcu należy upewnić się, czy biżuteria nie wymaga poprawek i spełnia oczekiwania narzeczeństwa. Opcjonalnie wybierany grawerunek także wydłuża czas oczekiwania, należy wziąć to pod uwagę. 

Grawerunek w obrączkach ślubnych

Wspomniany już grawerunek to doskonały sposób na spersonalizowanie waszych obrączek. Możecie zdecydować się na umieszczenie waszych inicjałów lub imion oraz daty ślubu. Jeśli jednak chcecie postawić na oryginalność, wymyślcie jakąś trafną sentencję. Mogą być to słowa usłyszane od drugiej połówki, które zapadły wam w pamięć; współrzędne miejsca z waszej pierwszej randki lub życzenie na przyszłość. Możliwości jest nieskońcenie wiele, ogranicza was jedynie niewielka powierzchnia obrączek oraz kreatywność.