Czarny diament w pierścionkach zaręczynowych

Diament to najtrwalszy, najpopularniejszy, kosztowny oraz niezwykle pożądany kamień szlachetny. Nazywany jest przyjacielem kobiety. Nic dziwnego, że tak często można go dostrzec na pierścionkach zaręczynowych. Występuje w kilku barwach. Najciekawszą z nich jest oczywiście czarna. Umieszczenie diamentu we wspomnianym kolorze, zwanym także karbonado, na wizytówce narzeczonej to dość ryzykowny ruch. Owa propozycja sprawdzi się jedynie u odważnych osób, które nie boją się być w centrum uwagi. Ciemny klejnot daje fantastyczny efekt w połączeniu z białym złotem i platyną. Miłośniczki mrocznego klimatu z całą pewnością zakochają się w czarnym diamencie, otoczony złotem o tej samej barwie. Uzyskają  oszałamiające wrażenie pełne klasy.

Czarny Orłow

“Czarny Orłow” to najsłynniejszy karbonado na świecie. Krąży wokół niego mrożąca krew w żyłach historia. Według podań, klejnot został skradziony z hinduskiej świątyni. Rozwścieczeni kapłani rzucili klątwę na diament, która miała przynosić nieszczęście jego przyszłym właścicielom. Pogłoski o przyciąganiu złej energii powstały krótko po tragicznym samobójstwie J.W. Parisa. Jubiler skoczył z jednego z wieżowców w Nowym Jorku zaraz po nabyciu karbonado. Uważa się go za pierwszą ofiarę kamienia. Intrygująca opowieść o złych mocach drzemiących w pięknym diamencie, wpłynęła na wzrost jego wartości. W 1995 został sprzedany na aukcji za 1,5 miliona dolarów. Aktualnie nie mamy żadnych informacji o właścicielu ani miejscu, w którym znajduje się klejnot.

Wyjątkowe pochodzenia karbonado

Naturalny czarny diament występuje jedynie w dwóch lokalizacjach – Brazylii i Republice Środkowoafrykańskiej. Skład chemiczny kamienia przypomina pył kosmiczny. Potwierdza to teorię jego pochodzenia. Mówi się, iż karbonado formowały się poza Układem Słonecznym, a ich powstanie nastąpiło w wyniku wybuchu gwiazdy supernowej. Czarny diament znalazł się na Ziemi podczas uderzenia meteorytu. O słuszności tych założeń świadczyć ma występowanie czarnego diamentu w zupełnie odizolowanych miejscach na Ziemi.